egitimonline

K12’lere yönelik internetten eğitim için egitimonline.com

K12 olarak bilinen 12 yıllık örgün eğitimdeki öğrencilerin mekansız ve zamansız eğitim alabilmesine odaklanan girişim 2014-2015 eğitim-öğretim yılında aktif kullanıcı kazanımına odaklanıyor.

Bir dönem Medyasoft’ta e-Learning ürünlerinden sorumlu ürün yöneticisi olarak görev alan Faruk Erdoğan‘ın kurucusu olduğu egitimonline.com yakın bir zaman önce Doğa Bilişim Holding’den yatırım almış ve bundan sonra yetişkin eğitiminden çıkarak bu alana yönelmiş ve canlı eğitim sistemini ön plana almıştı. Son dönemde artan kullanıcı sayısı ile de bu kararın doğruluğunu görmüş oldu.

Genel başlıklarla bu öğretim teknolojileri girişimini anlamak istersek;

  • Eski sistemdeki gibi bir komisyon oranı olmadığı gibi ders anlatan öğretmenler de İyibilir’in kadrolu çalışanı olarak girişimin bir parçası olmuş. Pedegojik formasyon almış öğretmenlerin ders anlattığı Eğitim Online, şu anda kadrolu ve grup çalışanlarıyla 40 kişi olarak yoluna devam ediyor.
  • Ailelere de rehberlik eğitimleri sunan Eğitim Online, ücretlendirme tarafında aylık ve yıllık ücretlendirme sistemini kullanıyor.
  • Üyeler sistemde sınıfları için açılan tüm derslere giriş yapabiliyor ve isterlerse kaçırdıkları derslerin kayıtlarını izleyebiliyor.
  • Üyelerinin yaklaşık 1/3′i (yüzde 30) İstanbul’dan, yüzde 11′i Ankara’dan, yüzde 7′si de İzmir’den olan Egitimonline.com’da oturum süresi ortalama 15 dakika.
  •  En çok okul sonrası 16:00-18:00 saatleri arasında çevrimiçi eğitime ilgi gösteren öğrencilerin yüzde 51′ini kızlar oluşturuyor.
  • Sınıfsal dağılıma baktığımızda ise ilk 3 sırada 7., 8. ve 10. sınıfların olduğunu görüyoruz. Bu 3 sınıf toplamda yüzde 30′luk bir pay alıyor.
  • Farklı markalar altında hizmet veren canlionlineegitim.com ve megaegitimakademi.com canlı dersler ve öğrencilerin giriş yaptıkları sistem açısından Egitimonline.com altyapısını kullanıyor.

.

Bir Cevap Yazın


*