egitici-intagram-hesaplari

Eğitim Amaçlı Kullanılan Instagram Hesapları

Eğer sosyal medya araçları belirli bir amaç ve doğru bir politika ile eğitim için kullanılmaya karar verilirse dikkat dağıtan, eğlencelik bir araçtan çıkıp harika bir eğitsel araca dönüşüyor. Bu yazı içerisinde sizler için bu amaçla hazırlanan 8 Instagram hesabını bir araya getirdim.

1. NASA Goddard

NASA Goddard Uzay Araştırma merkezinin resmi instagram hesabı. İşin için de NASA olunca fazla söze gerek kalmıyor. Hubble teleskobundan çekilmiş harika fotoğraflarında paylaşıldığı hesap uzay meraklıları için gayet doyurucu nitelikte.

2. Mars Curiosity Rover

Mars’daki gezgin aracın resmi hesabı. Aracın Mars üzerinde çektiği rötuşlanmamış ve resmi olmayan fotoğrafların paylaşıldığı bu hesabı en azından başka bir gezegen hakkında fikir sahibi olmak adına takip edebilirsiniz. Bu hesabın kontrolünde California Teknoloji Enstitüsünün de parmağının olduğunu belirteyim.

3. National Geographic

National Geographic ne yaparsa güzel yapar. Bu da NG’nin resmi instagram hesabı. Yine çok eğitici ve dolu dolu bir kaynak. O nedenle farklı disiplinlerdeki öğrencilerin takip edebileceği nitelikli bir arşive sahip. Hesap üzerinden doğa, canlılar, sosyal yaşamlar üzerine paylaşımlar yapılıyor.

4. Smithsonian Magazine

Paylaşımları ile National Geographic‘a çok benzer niteliklerle barındırsa da odaklandığı ana konular insanlık ve kültürel hayat olan hesap oldukça fazla paylaşımlar yapmakta. Bir günde birden fazla görsel paylaşıldığını görebilir hatta takip etmekte zorlanabilirsiniz.

5. NOAA Fisheries

Denizcilik üzerine oldukça yoğun ve doyurucu bir içeriğe sahip olan bir hesap. Bilimsel açıdan değerlendirmeler ve güncel konular ile deniz canlıları ve yaşamı üzerine gündemi takip edebilir ve bu gizemli dünyayı yakından takip edebilirsiniz.

6. American Museum of Natural History

Amerika Doğa Tarihi Müzesinin resmi Instagram hesabı. Benim favori hesaplarımdan biri. Düzenli olarak takip etmeniz için bir çok önemli paylaşımlarda bulunuyorlar.

7. Pearson Students

Amerika’nın en büyük yayınevlerinden biri olan Pearson‘ın resmi intagram hesabı sahip olduğu yayınlar kadar öğretici içeriklere sahip. Oreo bisküvileri ile nasıl dondurma yapabileceğinizden tutunda bir çok pratik bilginin içerdiği paylaşımları mevcut.

8. McGraw-Hill Students

Amerika’nın diğer büyük yayınevi olan McGraw-Hill StudentsPearson benzeri bir politika izliyor. Daha yoğun bir etkinlik gündemi olduğu için kendi düzenlediği veya içerisinde bulunduğu organizasyonlar hakkında da detaylı paylaşımlar mevcut..

Bir Cevap Yazın


*