Study Blue: Ezberlemenin, Tekrar etmenin, alıştırma yapmanın yepyeni web yolu!

anasayfa

 

Okuma fişi (Flashcard) çok eski bir öğretim nesnesi. Bu eski öğretim nesnesini çok iyi yorumlayarak yeni bir forma sokan StudyBlue, Flashcard temelinde, hem öğrenciler hem de öğretmenler için zengin seçenekler sunuyor.

Temel özelliklerini Freemium gelir modeli ile sunan web tabanlı hizmet, öğretim sürecinde pratik ve kapsamlı bir öğretim aracı olarak karşımıza çıkıyor. Basit ve minimalist bir arayüz ile geliştirilen projede, çok hızlı ve kolay bir şekilde flashcard setleri oluşturabiliyorsunuz.

Oluşturuduğunuz setler üzerinden kendi alıştırmalarınızı ayarlayabilir, test sonuçlarını sosyal medya üzerinde paylaşabilirsiniz.

Uygulamaya aynı zamanda, Android, iPhone gibi mobil platformlardan da erişebilmeniz mümkün. Böylece her an her yerde, alıştırmalar yapabilir, ezberleme ve tekrarlama gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama içerisinde arşivlenmiş 150 milyondan fazla hazır öğrenim içeriği de mevcut. İsterseniz bu arşiv üzerinde de araştırma yaparak kendi çalışma içeriklerinizi derleyebilirsiniz.

Öğretmenler için de büyük kontrol sağlayan araç, öğrencilerin aktivitelerini an be an takip edebilmesini ve izlemesine olanak sağlıyor. Bu yönüyle de oluşturucu bir değerlendirme olanağı sunuyor.

Benzer bir senaryoyu hatırlayabileceğiniz gibi Evernote’un Peek uygulaması ile yaşamıştık. Bu mobil uygulama da size Evernote üzerinde oluşturduğunuz notları, içerikleri iPad üzerinde çalışabilmenize ve tekrar edebilmenize olanak sağlıyordu. Uygulamanın en yaratıcı özelliği ise; iPad’in özel akıllı kapağı ile başarılı uyumu idi. Bu nokta da Study Blue’un Evernote Peek gibi özel bir durumu yok ama Flashcard mantığını ve fikrini uygulama içerisine çok iyi bir şekilde yedirmiş.

listeler

Özellikle yabancı dil öğrenirken kelime ezber ve alıştırmaları için birebir çözüm ve büyük olanak sunan araç, eğitimin dijital ortamda verimlileşmesi için büyük bir katkı sağlıyor. Ayrıca, sosyal bilimlerin öğretim süreçlerine de çok uyumlu bir şekilde dahil edilebilir.

Uygulamanın Aynı zamanda bir de ücretli hesabı mevcut. İstediğiniz takdirde ücretli hesaba geçerek, içerik listelerinizde kompleks içerik biçimlerini kullanabilir, (Örneğin matematik formülleri için formül yazma sihirbazı gibi) Offline mode’da çalışmaya devam edebilir, öğrendiğiniz içerikleri gizleyebilir ve reklamlardan kurtulabilirsiniz. Hesaplı ücretin bazı ekstra özelliklerini de aşağıdaki fiyat listesi tablosundan inceleyebilirsiniz.

ucretler

Son olarak firmanın resmi blog‘una da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Study Blue ile ilgili örnek vakalar ve içerik güçlendirme için çeşitli etkinliklerin duyurusu buradan paylaşılıyor.

Bu yönüyle, Study Blue’un Blog‘u, uygulamayı yakından tanımak ve keşfetmek için önemli bir kaynak oluşturuyor.

 .

Bir Cevap Yazın


*